Metssigade lisasöötmisest eeloleval talvel

Metssigade lisasöötmisest eeloleval talvel

Lugesin hommikul sellist dokumenti ja mõtlesin, et peaks selle info võimalikult varakult ja võimalikult laialt edastama. Loomulikult on alljärgnevas käskkirjas veel muudki huvitavat, aga tõin välja vaid selle 6. punkti metssigade lisasöötmise keelustamisest ja peibutussöötmise lubamisest. Täies mahus saab lugeda siit: http://keskkonnaamet.ee/keskkonnakaitse/hadaolukorrad/sak/

Keskkonnaameti peadirektori 18.08.2015 käskkiri nr 1-4.1/15/365 “Metssigade küttimise korraldamine sigade aafrika katku tõkestamiseks metssigade asurkonnas Eesti Vabariigi territooriumil” (väljavõte):

6. Keelustada metssigade lisasöötmine Eesti Vabariigi territooriumil ajavahemikus 01.10.-30.04. Lubatud on peibutussööda kasutamine varitsusjahil kõrgistmelt, kus söödakus tohib olla kuni 100 kg ning peibutussöötmise kohas maas kuni 10 kg tera- ja/või kaunvilja, sealhulgas hernes või mais. Isevoolse söödaku korral ei tohi ööpäevas väljastatav kogus ületada 10 kg. Peibutussöötmise kohtade omavaheline kaugus peab olema vähemalt 1 km ning peibutussööt ei tohi olla kaugemal kui 150 m kõrgistmest.

Lisa kommentaar