Shaakalitest

Shaakalitest

Läänemaa šaakalite lugu olete kindlasti kõik lugenud ja pilte näinud. See käis läbi kõigist uudistest ja jõudis otsaga ka rootsi ja soome televisiooni. Ilmselt kaugemalegi, aga seda ma juba enam ei tea. Läänemaal jäi Salevere kandis sellel kevadtalvel kindlast alles 3 isendit. Võimalik, et ka rohkem kui Puise ja Kiideva kandi teated selliste loomade nägemisest osutuvad tõeks. Tänase seisuga on Lõuna-Läänemaal kohalike väitel näha 3-5 šaakalikutsikat koos vanematega. Väidetavalt on korduvalt kuuldud vähemalt nelja šaakali ulgumist. Kaja Lotmani teabe järgi on Hiiumaal ja Saaremaal nähtud üsna tõenäoliselt siiski ka šaakalit.

Eelmisel nädalal tuli teave Ida-Virumaalt, et seal on kütitud arvatavalt ka üks šaakal. Kunda kandist. Just täna hommikul sain Peep Männililt maili ja selles ta teatab, et info osutus tõeks. Jah, tegemist on vähemalt aastase isase isendiga ja tema kaal oli 10,5 kg. Seega – suht väike loom. Aga ka tema magu ja sooled olid olnud täiesti tühjad. Seega võib vist kokkuvõtteks öelda, et šaakalit võb kohata (küll harva!) juba terves Eestis ja suure tõenäosusega saab ta juba sellest sügisest meie jahiulukite nimekirjas. Või veel enamgi – Keskkonnaministeerium on täna veel seisukohal, et ta tuleb meie loodusest kõrvaldada. Eks näis?

Tõnis Vätsest

Šaakal Saleveres talvel 2013

Lisa kommentaar